ATAŞEHİR VETERİNER KLİNİĞİ - Ataşehir 7/24  Veteriner

Dermacumin

Aydın üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Kerem URAL'ın bir çok deri hastalığı ve metabolik hastalıklarda önerdiği bir üründür. Dermacumini kliniğimizden temin edebilirsiniz.

Dermacumin kedi ve köpeklerde her 10 kg canlı ağırlığa günde 2 ml olarak kullanılır.Allopesi, Atopy, Atopik Dermatit, Mantar enfeksiyonları, Otoimmun dermatitlerde(Petimmun ile birlikte), Kronik dermatitlerde ( Retino A ile birlikte ) kullanılır.

Ilıman ve sıcak iklimlerde; Balkanlar, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Hindistan’da yabani veya kültür olarak yetiştirilir. Köpek ve kedilerin allopesi, atopy, atopic dermatitis, egzema, acne, psoriasis, fungal deri hastalıkların tedavisine destek olarak kullanılır. Çörek otu bir Janus kinase inhibitörüdür.
 
25-OH-D3 güncel literatürlerde belirtildiği şekliyle Prehormon olarak değerlendirilmektedir. Otoimmun, alerjik, tümöral, farklı enfeksiyöz ve metabolik hastalıklarda D vitamini yetersizlikleriyle karşılaşılmakta, destek tedavi olarak verilmemesi durumunda hayati durumlarla karşılaşılabilmektedir. Antienfeksiyöz,
 
Anti-inflamatuvar, Anti-trombotik, Anti-aging özelliklerinden ve bağışıklık sistemi desteklenmesi için enfeksiyöz hastalıklar, metabolik hastalıklar, allopesiler, atopik dermatitis, hipersensitivite reaksiyonu
 
hastalıklarında D vitamini komplementer tedavinin önemli unsurlarındandır.
 
İçermiş olduğu Gamma linoleik asid, L-triptofan, uçucu yağ asitleri, vitamin, mineraller ile bağışıklık sistemini desteklediği gibi atopy,atopik detmatit gibi farklı deri hastalıklarında, gastro-intestinal hastalıklarda, diabetes mellitus’ta, diğer bazı metabolik hastalıklarda komplementer tedavide öne çıkmaktadır.
 
Hint safranı olarak bilinen Curcuma longa (diferulomethane) Anavatanı Güney Asya’dır.Anti inflamatuvar aktivitesini bazı sitokinlerin salınımını engelleyerek sağlayan Curcuma Longa fosforilasyon reaksiyonunda önemli bir rolü olan ve doku hasarı sonrası çok kısa sürede salınan fosforilaz kinaz’ın seçici bir inhibitörüdür. Yanı sıra Janus Kinase ( Jak2-stat) inhibitörü olan curcumin Antiinflamatuvar özelliği ile birlikte , kronik kaşıntıda deride biriken demiri tutarak Anti-puriritik (kaşıntı giderici) rol üstlenmektedir. Atopy, atopik dermatit,allopesi, egzama, acne, psoriasis, fungal deri hastalıklarının tedavisine destek olarak kullanılır. The European Scientific Cooperative on Phytotheraphy (ESCOP) Alman E komisyonunca reçetesiz ilaç olarak onaylanmıştır.
 
Ürünün web sitesi linki :http://veterinaryherbalmedicine.com/index.html
 
Ürün kliniğimizde mevcuttur.
İletişim Bilgileri

Adres: Meriç Cad. Kamelya Çarşı No: 12 Ataşehir - İstanbul

Telefon: (0216) 455 45 71

E-Posta: info@atasehirveteriner.com