ATAŞEHİR VETERİNER KLİNİĞİ - Ataşehir 7/24  Veteriner

Retino-A

Aydın üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Kerem URAL'ın önerdiği bir üründür.
Retino-A Günlük Doz ve Kullanım Talimatı;
 
Retino-A kedi ve köpeklerde her 10 kg canlı ağırlığa günde 2 ml olarak kullanılır. Yağlı kuyruk, Feline acne için 28 gün topikal günde 1 kez Kronik dermatozlarda (Dermacumin ile birlikte) günde iki kez 10 kg canlı ağırlığa 2 ml şeklinde. Cushing sendromunun 90-180 günleri arası ACTH’ın regülasyonu için günde iki kez oral 10 kg canlı ağırlığa 2 ml şeklinde kullanılır.
 
Yüzyıllardır karakteri ve kimliği olan yıllık otsu bir bitkidir.lıman ve sıcak iklimlerde; Balkanlar, Kuzey Afrika , Ortadoğu ve Hisdistan’da yabani veya kültür olarak yetiştirilir. Anti-histaminik, Anti-enfeksiyöz, Anti-viral, Anti-paraziter, Antioksidan, Anti-inflamatuvar, İmmunmodülatör, Anti-diyabetik, Antikanserojen, Anti-hipertansif, Anti-diaretik, Anti-astımatik, Anti-romatizmal, Anti-kuagulan, Anti-mikotik etkilerinin yanı sıra nöroprotektif, kolesterol düşürücü, kalp-damar koruyucu etkileri bilinmektedir. Vitiligo, Hipersensitivite
 
reaksiyonları, deri kanserlerine karşı etkinliği klinik ve dermatolojik olarak desteklenmektedir. Gastro-enterolojik ve nörofarmakolojik etkisiyle komplementer tedavinin önemli unsurlarındandır.
 
İyi bilinen antioksidan, epitelizan ve skatrizan özellikleriyle gastro-intestinal,integümenter ( deri ) sistemlerde farklı hastalıkların tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilmektedir. İmmun sitemde
T lenfositlerin üretimini destekler, hipertiroidi, diabetes mellitus gibi bazı metabolizma hastalıklarında vitamin A eksikliğine bağlı klinik bulgular yaygın olarak gözlemlenir. Eksikliği durumunda gebelerde abort, solunum sisteminde Pneumoniye yatkınlık, deri ve mukozalarda hiperkeratinizasyon , sebasöz adenit , görme bozuklukları, vitamin A sağaltımına yanıt veren dermatozlar gözlemlenir.
 
Güçlü bir antioksidandır. Deri hastalıklarının gelişiminde oksidatif stres, pro-oksidatif dengenin bozulması ve vücudun antioksidan savunma sisteminin ortadan kalkması rol oynamaktadır. E vitamini eksikliği obezite, tümöral hastalıklar, kronik deri hastalıkları, anemi, nöropati, görme kusurları, kardiyovasküler mortaliteye neden olduğu bilimsel literatürlerle bildirilmektedir. Tedavilere destek amaçlı uygun dozlarda A vitamini ile birlikte kullanımı önerilmektedir.
 
 
Ürünün resmi web sitesi linki :http://veterinaryherbalmedicine.com/index.html
 
Ürün kliniğimizde mevcuttur.
İletişim Bilgileri

Adres: Meriç Cad. Kamelya Çarşı No: 12 Ataşehir - İstanbul

Telefon: (0216) 455 45 71

E-Posta: info@atasehirveteriner.com