ATAŞEHİR VETERİNER KLİNİĞİ - Ataşehir 7/24  Veteriner

Mikroçip Uygulama

Mikroçip implantasyonu ile köpek ve kedileriniz yaşamı boyunca sürecek,Türkiye'nin ve dünyanın her yerinde tanınan kalıcı ve gerçek bir kimlik sahibi olur.Bir başka deyişle petiniz elektronik nüfus kimliğine kavuşmuş olur.Bir pirinç tanesi büyüklüğündeki mikroçip tam biyouyumlu,küçük steril kapsülün içerisine yerleştirilmiş olup,petinize özel kimlik numarası taşır.Köpek ve kedilerin deri altına özel enjektörü ile aşı uygulaması gibi kısa bir süre içerisinde yapılır.Petinize hiçbir rahatsızlık vermeyen mikroçip,özel mikroçip okuyucu ile kolaylıkla tespit edilebilmekte ve gerekli bilgilere ulaşılmaktadır.Böylelikle kayıp,çalıntı veya kaza durumlarında en kısa sürede size ulaşma imkanı sağlanmış olur.
 Mikroçip uygulaması Avrupa da birçok ülkede zorunludur.01.10.2004 tarihinden itibaren uygulamaya konulan düzenleme gereği AB ülkelerine seyahat edecek olan petlerin uluslararası standartlara uygun mikroçip taşıması şartı aranmaktadır.
Kliniğimizde köpek ve kedilerinizde mikroçip uygulaması yapılır ve veri tabanına kaydedilir. Petkimlik veri tabanı İnternational Pet Network tarafından da tutulmaktadır.